Bohužel jsme nejlevnější.
Bohužel jsme nejlevnější.

Půjčení auta na dovolenou

Pokud plánujete dovolenou, jedna z prvních věcí, kterou budete řešit, je doprava. Pronajmout si auto na dovolenou může být skvělý způsob, jak si zajistit co nejlepší zážitek z celého výletu. Jak tedy vybrat správný model, a co si před cestou pohlídat, když si chcete půjčit auto?

Vyplatí se vám půjčení auta na dovolenou?

Nejenže vám půjčení auta může poskytnout pohodlí a flexibilitu, ale může být také cenově výhodnější než taxíky nebo autobusy. Dodá vám větší svobodu při poznávání a přesně víte, co vás za volantem čeká. Pokud si půjčíte auto u nás, můžete si být jisti, že je 100% spolehlivé, ve skvělém stavu a uprostřed rodinné dovolené vám neodejde spojka nebo převodovka.

O pronájmu auta uvažujte vždy, když:

  • se chcete dostat na méně přístupná místa
  • se nechcete tahat se zavazadly, dětmi a mazlíčky a ještě řešit přestupy mezi dopravními prostředky
  • potřebujete jednorázově větší auto pro rodinu a kufry
  • potřebujete silnější auto
  • potřebujete spolehlivější auto, než je aktuálně to vaše 🙂
  • zkrátka jen potřebujete auto

Těm, kteří mají dobrodružného ducha, může pronájem auta umožnit přístup k jinak nedosažitelným památkám mimo vyšlapané cesty. Ale je výhodné i na rodinnou dovolenou do Chorvatska, když potřebujete víc místa v kufru, pro přesuny z letiště i pro jednodenní výlety s potřebou prostoru pro zásoby, lyžařskou či naopak cyklistickou výbavu a všechny členy výpravy. Pronájem auta vás také zbaví velké části stresu spojeného s nespolehlivými jízdními řády a domluvou s taxikáři v zahraničí.

Zároveň může být někdy spolehlivější si auto půjčit, než jet vlastním. Nejen tehdy, pokud vaše auto není dost velké, ale například i pokud vlastníte starší model vozu. Naše brněnská autopůjčovna nabízí nové a zánovní vozy v perfektním stavu, udržované v našem vlastním servisu, takže se můžete vždy spolehnout, že vás uprostřed dlouhé cesty do zahraničí nezklamou.

Tip: Potřebujete auto jen na chvíli? Přečtěte si, zda se vám krátkodobý pronájem auta vyplatí.

Plán dovolené

Jedním z prvních kroků je rozhodnutí o cílové destinaci a naplánování cesty – placených i neplacených tras, cen mýtného, benzínu, včetně potřebných dokladů, dopravních předpisů a omezení.

V závislosti na počtu kilometrů se musíte rozhodnout, jaký pronájem vybrat. Některé autopůjčovny nabízí jen omezené množství kilometrů a mohou si účtovat astronomické částky za jejich překročení. U nás je vždy na prvním místě vaše spokojenost a individuální domluva podle toho, kam jedete, na jak dlouho a jaký typ auta potřebujete.

Tip: Nebojte se půjčit si auto jen na víkend.

Další důležitou otázkou je, do které země míříte a kterými budete projíždět – je třeba zajistit, aby vozidlo mělo pojištění pro všechny projížděné země, a také zkontrolovat povinnou výbavu, která se často i v blízkých evropských zemích může lišit.

Rozhodněte se, jaký typ auta potřebujete

Výběr ideálního auta na dovolenou je zásadní rozhodnutí. Při výběru je třeba zvážit několik důležitých faktorů – například kolik vás v autě pojede a jestli pojedou i děti. Dále zvažte typ prostředí, ve kterém se budete pohybovat, a také případné speciálními požadavky – například nosiče lyží, další úložný prostor

Stačí vám osobní automobil na pohodlné přejíždění mezi vesničkami? Nebo potřebujete terénní model na horské cesty? Nebo přímo obytný vůz? Když věnujete čas zvážení těchto možností, můžete si vybrat pro svá prázdninová dobrodružství ideální vůz – takový, který splní všechny vaše potřeby i očekávání za přijatelnou cenu.

Vyberte si spolehlivou a cenově dostupnou autopůjčovnu

Při půjčování auta potřebujete mít důvěru ve vybranou autopůjčovnu a jistotu, že vám v případě potřeby poskytne servis. Pokud jste z okolí Brna, nemusíte už hledat dál. Jsme brněnská autopůjčovna. Naše auta jsou čistá, udržovaná, pravidelně kontrolovaná v našem servisu, zánovní nebo téměř nová.

Zároveň nabízíme nejlepší ceny v okolí – při půjčení na 8-21 dnů je cena průměrně 850,- na den, při delším pronájmu se můžete domluvit individuálně. V našich vozech se nekouří, takže nový vůz na rodinnou dovolenou nebude nepříjemným překvapením. Navíc, pokud byste měli zamluvený jeden vůz a na poslední chvíli se rozhodli pro jiný z naší nabídky, stačí jen zavolat a domluvit se – pokud bude k dispozici, rádi vám vyjdeme vstříc.

Rezervujte si vůz předem

Pokud si vůz zamluvíte včas, budete mít jistotu, že je vaše doprava zorganizovaná a připravená. Z naší autopůjčovny si můžete si objednat přistavení auta přímo k domu – v centru Brna jen za 300 Kč. Nebo si můžete přijít pro auto k nám, kdykoli v pracovní dny mezi 8:30 a 17:30.

K pronájmu je potřeba předložit řidičský průkaz a občanský průkaz nebo cestovní pas, složit vratnou kauci a zaplatit za pronájem předem (více najdete v našich podmínkách pronájmu). Pokud chcete cestovat do zahraničí, informujte nás o tom předem a velice rádi s vámi probereme konkrétní cestu a její podmínky a pomůžeme vám se vším potřebným. Navíc pokud by se náhodou něco přihodilo, stačí zavolat a okamžitě přebereme řešení události s pojišťovnou a vám, v případě potřeby, přistavíme nový vůz. Potom už se můžete vydat vstříc dobrodružstvím nejen do zahraničí!

Nabízíme i další výhody a služby, možnost pronájmu střešního nosiče, všechna vozidla mají platné povinné ručení, sezónní pneumatiky a jsou havarijně pojištěna. Celkově vzato, pohodlí, které s sebou pronájem auta přináší stojí za to každému, kdo chce mít během své dovolené dostatek nezávislosti a svobody.

A pokud si přejete ještě větší klid a bezpečí na cestách, můžete si sjednat cestovní pojištění, které vás ochrání před neočekávanými situacemi během vašeho výletu

S pronajatým autem lze plány na dovolenou upravovat za pochodu, což umožňuje mnohem příjemnější zážitky. Pronájem vozu na vaši příští dovolenou může být přesně to, co potřebujete, aby vaše cesta proběhla naprosto hladce a bezstarostně, výrazně vám usnadní plány a vaše zážitky se stanou nezapomenutelnými!

  • Tomáš Brankovský,
  • 31.5.2023

Comments are closed.

Hledáme úspory. I spojení „nejlevnější autopůjčovna“ nám přijde zbytečně dlouhé.