Bohužel jsme nejlevnější.
Bohužel jsme nejlevnější.

Proč si půjčit auto do Chorvatska

Přemýšlíte nad půjčením auta na dovolenou? Máme pro vás několik informací, díky kterým zjistíte, proč může být pronájem auta tou nejlepší volbou pro vaše dobrodružství. Ať už do Chorvatska jedete na jakkoli dlouhou dobu, Dobrá autopůjčovna vám velmi ochotně poradí s výběrem a pronájmem toho nejvhodnějšího vozidla pro vaši cestu. Přečtěte si, proč může být cesta autem do Chorvatska s půjčeným autem tou nejlepší volbou.

Zvládne vaše auto ještě tuhle cestu?

Dlouhá cesta může být pro váš automobil náročná a může vést k většímu opotřebení do budoucna, ale hlavně – nikdo nikdy nechce zůstat trčet s rozbitým autem v zahraničí. Půjčit si auto je snadnou a pohodlnou alternativou k používání vlastního vozu, a to zejména v případě, pokud si myslíte, že váš automobil není na dlouhou cestu dostatečně vhodný. 

Půjčení auta na dovolenou vám zajistí klid, protože budete vědět, že jedete v pečlivě udržovaném voze, který vás bezpečně doveze tam, kam potřebujete. 

Vyzkoušíte si jiné vozidlo a budete pánem svého času

Máte své auto sice rádi, ale láká vás vyzkoušet si řízení jiného vozidla? I to může být výhodou zapůjčení auta od lidí z autopůjčovny. Pronájem auta vám dá příležitost vyzkoušet si jiný typ a zažít tak mnohem větší dobrodružství nebo si ho prostě jen dobře otestovat 🙂

S autem se pootm nemusíte podřizovat pevným časům příjezdu a odjezdu, jako by tomu bylo například při cestě autobusem. Se zapůjčeným vozidlem můžete jet vlastním tempem a mít kontrolu nad trasou a nad svým okolím. 

Vyberete si přesně to, co potřebujete

Chcete vyzkoušet autotrip v kabrioletu, nebo zrovna potřebujete využít auto s nižší spotřebou či větším kufrem? Vyberte si vozidlo, které vyhovuje všem potřebám vaší cesty. Dobrá autopůjčovna nabízí různá vozidla, která splní všechny vaše potřeby.

V neposlední řadě si můžete vybrat i karavan pro až 6 osob, který se právě na cestu do Chorvatska či jakoukoliv jinou dovolenou perfektně hodí.

Jak se vybavit na dlouhou cestu autem

Žádná cesta autem se neobejde bez praktického příslušenství na cestu, od občerstvení až po nabíječku na mobil. Zjistěte, co všechno si vzít do auta s sebou, abyste se cítili komfortně a v bezpečí. 

 • Doklady: Nezapomeňte si s sebou vzít řidičský průkaz a informace o pojištění.
 • Hudební playlist: Žádný výlet se neobejde bez oblíbených skladeb, které vám zpříjemní cestu a pomohou vám udržet „oči na stopkách“.
 • Automobilová příručka: Nikdy nevíte, co se může stát. Je proto dobré mít v autě tištěný manuál, abyste si dokázali poradit v případě, kdyby bylo nutné něco opravit.
 • Oblečení a příslušenství: Jedete-li například přes noc, budou se vám hodit dlouhé kalhoty a mikina. V noci bývá chladněji a tělo je unavené, proto bývá lidem zima. Vezměte si s sebou také polštáře, deky a určitě nezapomeňte na mobilní telefon s nabíječkou s USB připojením.
 • Voda a jídlo: Nepodceňujte pitný režim. Budete-li stát například v dlouhé koloně, kde nebude možné koupit si občerstvení, zásoby jídla a pití uvítáte. Mějte proto u sebe něco na zub.
 • Lékárnička: Ta je nezbytnou součástí výbavy každého vozidla. Nejen, že je povinné ji v autě mít, ale také z praktických důvodů vám může v případě potřeby velmi pomoci.
 • Navigace: Pokud je navigace zabudovaná přímo v autě, je to skvělé a vy se nemusíte ničeho obávat. V opačném případě si stáhněte do mobilu offline mapy a případně přibalte i papírovou mapu, která vám pomůže orientovat se, aniž byste se museli doptávat na cestu.
 • Sluneční brýle: Kromě toho, že budete za volantem vypadat o dost stylověji, vám mohou sluneční brýle pomoci vidět lépe v případě, že se sluníčko rozhodne svítit vám přímo do očí. 
 • Drobné: Ať už budete potřebovat zaparkovat na placeném parkovišti nebo si odskočit na benzínce na toaletu, je dobré mít u sebe mince, kterými můžete v případě potřeby zaplatit. Navíc, po cestě do Chorvatska se platí mýtné (hotovost/karta).
 • Toaletní papír: Nikdy nevíte, kdy vás překvapí potřeba odskočit si. Buďte připraveni na všechno a mějte ve vozidle dostatek toaletního papíru.
 • Cestovní hry: Vezměte si s sebou hry, které vás zbaví nudy, udrží vás vzhůru a zabaví vaše děti
 • Léky: Není nic otravnějšího, než řídit s bolestí hlavy nebo s bolestí v krku způsobené neustále puštěnou klimatizací. Buďte připraveni ulevit si od bolesti pomocí léků. 

Jak se během jízdy zabavit 

Hodiny strávené v autě mohou být skutečně únavné, nudné a pro některé rodiny naprostou katastrofou. Existuje ale několik způsobů, jak se zabavit a cestu si zpříjemnit:

 • Sledování filmů: Nemáte-li auto se zabudovanou obrazovkou, vezměte si s sebou na cestu například tablet nebo si stáhněte filmy do mobilu.
 • Obdivování krajiny kolem: Během jízdy dělejte zastávky na hezkých místech. Nejen, že si protáhnete nohy, ale potěšíte svůj pohled na krásy krajiny, kterou projíždíte.
 • Poslech podcastů: Cestu můžete využít také k sebevzdělávání nebo si můžete pustit některou z audioknih.
 • Čtení zajímavostí o dané destinaci: Seznamte zbytek „posádky“ s informacemi o lokalitě, do které míříte. Určitě se dovíte spoustu zajímavých informací.
 • Dokumentace výletu: Foťte, točte, natáčejte audio příspěvky. Zdokumentujte jednoduše svou cestu a vytvořte si spoustu krásných vzpomínek.
 • Čtěte: Zaměřit svou pozornost na knihu nebo časopis vám může značně zkrátit cestu.
 • Hrajte hry: Sáhněte po kartách, vytvářejte slovní asociace nebo sbírejte body za to, že jste uviděli něco, na čem jste se dohodli s ostatními.
 • Učte se slovíčka: Míříte do Chorvatska? Naučte se základní slovíčka a fráze, které si ve svém cíli budete moci procvičovat naživo.

Jak naplánovat tu nejlepší cestu do Chorvatska autem

Cestování autem do Chorvatska nebylo nikdy jednodušší. Chorvatsko má moderní a kvalitní síť dálnic, která rychle a bezpečně spojuje všechny turistické oblasti Chorvatska se zbytkem Evropy. Dálnice byly průběžně budovány v posledních zhruba 20 letech a vedly k velkým změnám v Chorvatsku – přispěly k větší mobilitě v zemi, zpřístupnily ji turistům a umožnily návštěvníkům dostat se do mnoha dříve méně známých destinací.

Vedle zpoplatněných dálnic existuje velmi dobře udržovaná a uživatelsky přívětivá síť státních a regionálních silnic, které vedou do všech destinací, jež by vás mohly zajímat.

Připravili jsme pro vás návrh cesty do Chorvatska ze tří největších měst v České republice, a to z Ostravy, Brna a Prahy. 

Cesta z Ostravy do Zagrebu (přes Olomouc)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou6:37 h
Cena spotřebovaného paliva2600–3800 Kč
Vzdálenost 665,7 km

Cesta z Ostravy do Zagrebu (přes Zlín)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou7:34 h
Cena spotřebovaného paliva2600–3800 Kč
Vzdálenost 607,3 km

Cesta z Brna do Zagrebu (přes Vídeň)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou5:16 h
Cena spotřebovaného paliva1990–2870 Kč
Vzdálenost 501,4 km

Cesta z Brna do Zagrebu (přes Bratislavu)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou5:36 h
Cena spotřebovaného paliva1990–2870 Kč
Vzdálenost 517,9 km

Cesta z Prahy do Zagrebu (přes České Budějovice)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou6:54 h
Cena spotřebovaného paliva2550–3680 Kč
Vzdálenost 642,8 km

Cesta z Prahy do Zagrebu (přes Jihlavu)

zdroj: mapy.cz
Předpokládaný čas strávený jízdou7:02 h
Cena spotřebovaného paliva2550–3680 Kč
Vzdálenost 691,2 km

Pro lepší přehled jsme jednotlivé údaje vložili do jedné tabulky, abyste si udělali jasno v tom, které trasa je pro vás tou nejvhodnější. 

Místo odjezduMísto příjezduDélka trasyDoba jízdyCena za palivo (v Kč)
Ostrava (přes Olomouc)Chorvatsko (Zagreb)665,7 km6:37 h2600–3800
Ostrava (přes Zlín)Chorvatsko (Zagreb)607,3 km7:34 h2600–3800
Brno (přes Vídeň)Chorvatsko (Zagreb)501,4 km5:16 h1990–2870
Brno (přes Bratislavu)Chorvatsko (Zagreb)517,9 km5:36 h1990–2870
Praha (přes České Budějovice)Chorvatsko (Zagreb)642,8 km6:54 h2550–3680 
Praha (přes Jihlavu)Chorvatsko (Zagreb)691,2 km7:02 h2550–3680

Kde se zastavit cestou do Chorvatska

Rozhodli jste se vycestovat do Chorvatska autem?
Pak pro vás máme několik tipů na místa, která stojí za to po cestě navštívit.

 1. Vídeň
 2. Bratislava
 3. Záhřeb
 4. Split
 5. Plitvická jezera (národní park)
 6. Zadar
 7. Mostar
 8. Štýrský Hradec

Jaká místa v Chorvatsku navštívit

Chorvatsko se rychle stává jednou z nejoblíbenějších evropských turistických destinací díky množství malebných ostrovů s oblázkovými plážemi, jako je Hvar, tyrkysově zbarvenému moři a historickým městům, jako je Dubrovník.

Dubrovník – jedno z nejvyhledávanějších starých měst na světě
Záhřeb – hlavní město Chorvatska
Split – jedno z nejteplejších míst v Chorvatsku
Plitvická jezera – jedno z nejlepších míst pro outdoorové dobrodruhy v Chorvatsku
Hvar – nejromantičtější místo v Chorvatsku pro zamilované páry

Proč si vybrat společnost Dobrá autopůjčovna?

V naší společnosti najdete pracovníky, kteří jsou skutečnými profesionály. Zaměstnanci autopůjčovny vám poradí se vším kolem výběru auta, zajistí potřebné pojištění vozidla a ušetří váš čas i finance. 

Dobrá autopůjčovna je jednou z nejlevnějších půjčoven aut s kvalitními vozy, díky které si užijete bezstarostnou cestu. Při cestě do zahraničí i v rámci České republiky nabízíme možnost přistavení vozidla – nemusíte tedy pro auto jezdit osobně, ale dovezeme vám ho „až pod nos“.

 • Tomáš Brankovský,
 • 7.12.2023

Comments are closed.

Hledáme úspory. I spojení „nejlevnější autopůjčovna“ nám přijde zbytečně dlouhé.